Tržiště dobrých nabídek a poptávek

Přečtěte si o nás a zjistěte co děláme, kdo jsme a čeho se snažíme dosáhnout


Proč tu jsme?

Dobromila propojuje pomáhající organizace s firmami i jednotlivci, kteří je chtějí podporovat. Usnadňuje navazování spolupráce a partnerských vztahů. Neziskovkám umožní sdělit jejich aktuální potřeby a nabídnout firmám své služby, výrobky či jinou hodnotu za získanou podporu.


  • Našim cílem je:
  • motivovat pomáhající organizace k tomu, aby sami aktivně nabízeli to, co umí
  • usnadnit první kontakt mezi firemním a neziskovým sektorem
  • umožnit společnostem i jednotlivcům podporovat dobré věci v neziskovkách
  • podpořit pomáhající organizace, aby uměly lépe prezentovat svou činnost a nabízet své služby
  • podpořit provázanost a spolupráci pomáhajících organizací
  • usnadňovat realizaci společenské odpovědnosti firem

Dobromilu Vám přináší Spirála Ostrava, společensky prospěšná společnost, která od r. 2013 pomáhá lidem s duševním onemocněním na cestě životem. Ve Spirále poskytujeme sociální služby a nabízíme chráněné zaměstnávání. Získali jsme mnoho zkušeností se spoluprací s firmami jako partnery nebo podporovateli. Zjistili jsme na vlastní kůži, že neziskovky mají firmám co nabídnout a že podpora může být vzájemná.

Portál Dobromila proto vznikl podobnou cestou, v duchu svého poslání. Technické řešení nám darovalo Tieto Czech s.r.o v rámci vzdělávacího programu pro studenty. Více o naší spolupráci s Tietem a technickém vzniku portálu se dozvíte zde v článku. Tvář Dobromile dala výměnou za cateringové služby Spirály ilustrátorka Renáta Gebauerová. K realizaci Dobromile významně pomohl Impact Hub s akceleračním programem Impact First a při jejích prvních krůčcích stáli také Patrioti Moravskoslezského kraje. Projekt je součástí Komunitního plánu města Ostravy.

Zvažujete jak podporovat dobré věci?

Společenská odpovědnost firem dnes není jen prázdný pojem. I korporátní společnosti zajímá jejich dopad a udržitelnost a chtějí se podílet na dalších smysluplných aktivitách prospěšných organizací.


Pomoci realizovat společensky prospěšné cíle a poslání organizacím můžete i Vy. Nemusí se jednat jen o finanční podporu. Můžete je podpořit odběrem jejich služeb, výměnou něco za něco, nebo svou odbornou profesní podporou.

Chcete získat podporu a oslovit firmy či jednotlivce ke spolupráci?

Přemýšlejte, co můžete nabídnout a čím oslovit své budoucí partnery, ale dejte si záležet i na tom, JAK to bude vypadat. Věřte si - jste profesionálové v mnoha oblastech. Máte zkušenosti s organizací akcí? Víte toho hodně o udržitelné módě? Máte zajímavý prostor pro setkávání lidí? Prodejte své přednosti a řekněte všem svůj výjimečný příběh.

TipCo radí Dobromila?

Sledujte naše články a získejte novou inspiraci pro marketing společensky prospěšných projektů.